گفتاردرمانی در محلاتی

برای دریافت خدمات گفتاردرمانی در شرق تهران می توانید به کلینیک توانبخشی لبخند مراجعه بفرمایید ، متخصصان گفتاردرمانی ما پس از ارزیابی دقیق شرایط بیماران برنامه درمانی خاصی را تنظیم می کنند.

چندین اختلال گفتار و زبان وجود دارد که با گفتار درمانی قابل درمان است که رایج ترین آن ها عبارتند از :

اختلالات روانی گفتار. اختلال روانی بر جریان، سرعت و ریتم گفتار تأثیر می گذارد. لکنت و بهم ریختگی از اختلالات روانی هستند. فردی که دچار لکنت است در بیرون آوردن صدا مشکل دارد و ممکن است صحبتی داشته باشد که مسدود یا قطع شده باشد یا ممکن است بخشی از کل کلمه را تکرار کند. فردی که بهم ریختگی دارد اغلب خیلی سریع صحبت می کند و کلمات را با هم ادغام می کند.

اختلالات رزونانس. اختلال رزونانس زمانی اتفاق که انسداد یا انسداد جریان هوای منظم در حفره های بینی یا دهان، ارتعاشات مسئول کیفیت صدا را تغییر دهد. همچنین اگر دریچه ولوفارنکس به درستی بسته نشود، ممکن است اتفاق بیفتد. اختلالات رزونانس اغلب با شکاف کام، اختلالات عصبی و تورم لوزه ها همراه است.

اختلالات بیانی. اختلال زبان بیانی مشکل در انتقال یا بیان اطلاعات است.  افرادی که دچار این اختلال هستند ممکن است در تشکیل جملات دقیق مانند استفاده از زمان فعل نادرست دچار مشکل شوند. این بیماری با اختلالات رشدی مانند سندرم داون و کم شنوایی همراه است. همچنین می تواند ناشی از ضربه به سر یا یک وضعیت پزشکی دیگر نیز باشد.

اختلالات مفصلی. اختلال مفصلی عبارت است از ناتوانی در ایجاد درست صداهای خاص کلمه. برای ارزیابی و درمان این اختلال می توانید به کلینیک گفتاردرمانی لبخند ( گفتاردرمانی در محلاتی ) مراجعه بفرمایید.

اختلالات دریافتی. فرد مبتلا به اختلال زبان دریافتی در درک و پردازش آنچه دیگران می گویند دچار مشکل است. این می تواند باعث شود وقتی فردی صحبت می کند بی علاقه به نظر برسید، در پیروی از دستورالعمل ها دچار مشکل شوید یا دایره لغات محدودی داشته باشید. سایر اختلالات زبانی، اوتیسم، کم شنوایی و آسیب به سر می تواند منجر به اختلال زبانی دریافتی شود.

اختلالات شناختی- ارتباطی. مشکل در برقراری ارتباط به دلیل آسیب به بخشی از مغز که توانایی تفکر شما را کنترل می کند، اختلال شناختی-ارتباطاتی نامیده می شود. این می تواند منجر به مشکلات حافظه، حل مسئله و مشکل در صحبت کردن یا گوش دادن شود. این می تواند ناشی از مشکلات بیولوژیکی، مانند رشد غیر طبیعی مغز، برخی شرایط عصبی، آسیب مغزی یا سکته مغزی باشد.

آفازی. یک اختلال ارتباطی اکتسابی است که سبب بروز اختلال در توانایی فرد در صحبت کردن و درک صحبت های اطرافیان می شود. همچنین اغلب بر توانایی خواندن و نوشتن فرد تأثیر می گذارد. سکته مغزی شایع ترین علت بروز آفازی در افراد است.

دیزآرتری . این عارضه به دلیل ضعف یا ناتوانی در کنترل ماهیچه های مورد استفاده برای گفتار، کند یا نامفهوم است. این بیماری بیشتر به دلیل اختلالات سیستم عصبی و شرایطی است که باعث فلج صورت یا ضعف گلو و زبان می شود، مانند سکته مغزی ِ، ام اس ، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) و …

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی در محلاتی – گفتاردرمانی در شرق تهران – گفتاردرمانی در پیروزی – گفتاردرمانی در افسریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ