گفتاردرمانی در خیابان نبرد و سایر خیابان های اطراف همچون پرستار ، دهقان ، کوکاکولا و دیگر خیابان های منطقه پیروزی در کلینیک گفتاردرمانی لبخند ارائه می شود.

گفتار درمانی می تواند به افرادی که در صحبت کردن مشکل دارند کمک کند تا بهتر ارتباط برقرار کنند و موانع ناشی از اختلالات گفتاری را از بین ببرند. اهداف گفتار درمانی شامل بهبود تلفظ، تقویت عضلات مورد استفاده در گفتار و یادگیری صحیح صحبت کردن است.

گفتار درمانی در خیابان پیروزی را می توان برای بسیاری از مشکلات و اختلالات گفتاری مختلف، از مشکلات کوچکتر مانند صدای خشن گرفته تا از دست دادن نسبی گفتار به دلیل آسیب مغزی استفاده کرد. بسته به نوع اختلال، ممکن است از سایر درمان های پزشکی یا روانشناختی نیز در کنار مراجعه به بهترین گفتاردرمانی شرق تهران استفاده شود.

گفتار درمانی چه نوع اختلالاتی را می تواند درمان کند؟

گفتار درمانی خوب در منطقه پیروزی می تواند برای درمان اختلالات زبانی، اختلالات گفتاری و مشکلات بلع استفاده شود.

گفتاردرمانی اختلالات زبان در خیابان نبرد

اختلال زبان دوران کودکی می تواند بر توانایی کودک در یادگیری صحبت کردن، نامگذاری اشیا و ساختن جملات کامل تأثیر بگذارد. اگرچه علل این اختلالات اغلب مشخص نیست، عوامل خطر اصلی شناخته شده عبارتند از مشکلات شنوایی، مشکلات کلی رشد و اختلالات موثر بر رشد مغز.

اختلالات زبانی در بزرگسالان تقریباً همیشه نتیجه آسیب مغزی یا بیماری است. به عنوان مثال، افرادی که سکته مغزی کرده اند، اغلب در جمله سازی یا به خاطر سپردن کلمات مشکل دارند. آن نوع اختلال آفازی نامیده می شود.

متخصصان ما در کلینیک گفتاردرمانی در خیابان نبرد خدمات تخصصی گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان را با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهند.

گفتاردرمانی اختلالات گفتاری در بهترین کلینیک گفتاردرمانی شرق تهران

افراد مبتلا به اختلالات گفتاری در تولید صداهای گفتاری، بیان کلمات به وضوح یا روان صحبت کردن مشکل دارند.

کودکان اغلب در تلفظ مشکل دارند و ممکن است صداهای خاصی را با صداهای دیگری عوض کنند. اختلالات گفتاری ممکن است نتیجه اختلالات رشدی باشد، اما عوامل روانی نیز ممکن است در آن نقش داشته باشند. بزرگسالان مبتلا به بیماری های عصبی گاهی اوقات اختلالات گفتاری نیز دارند که اغلب درک آنها را دشوار می کند.

گروه دیگری از اختلالات گفتار که به عنوان اختلالات روانی شناخته می شوند، مشکلاتی در جریان یا یکنواختی گفتار دارند. افراد مبتلا به این نوع اختلال ممکن است به عنوان مثال لکنت داشته باشند یا “به هم ریخته” شوند. زمانی که افراد لکنت زبان دارند، اغلب مکث های بی صدا در گفتارشان وجود دارد، یا صداها یا هجاهای خاصی را تکرار یا طولانی می کنند. بهم ریختگی گفتاری غیرعادی سریع است که تلفظ را نادقیق می کند یا صداها یا قسمت هایی از کلمات را حذف می کند.

گفتاردرمانی اختلالات صدا در خیابان نبرد

اختلال صدا یک تغییر مداوم در صدای کسی است. آنها ممکن است خشن، کشیده، خشن یا تقریباً ساکت به نظر برسند. اغلب صدا تا حدودی ضعیف است – به عبارت دیگر، به راحتی می ترکد یا فرد قادر به صحبت با صدای بلند نیست. اختلالات صدا ممکن است از صحبت کردن بیش از حد یا با صدای بلند، استفاده از تکنیک تنفس نادرست یا مشکلات مربوط به جعبه صدا (حنجره) مانند گره های صوتی ایجاد شود. دلایل روانی مانند افسردگی یا واکنش به یک رویداد ناراحت کننده نیز می تواند صدای فرد را تغییر دهد.

گفتاردرمانی اختلال بلع در محله افسریه و جنوب شرق تهران

در افرادی که مشکلات بلع دارند، حرکات عضلات درگیر در بلع تحت تاثیر قرار می گیرد. این منجر به مشکلاتی در انتقال غذا از طریق دهان و گلو می شود. علت اغلب یک بیماری یا اختلال در سیستم عصبی است، مانند بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس، زوال عقل، عفونتی مانند بیماری لایم یا کزاز، یا آسیب به سر. اگر غذا به دلیل اختلال در بلع وارد ریه ها شود، می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود.

چه درمان هایی در بهترین گفتار درمانی شرق تهران استفاده می شود؟

تکنیک های مختلف گفتار درمانی در خیابان نبرد برای هر یک از زمینه هایی که در بالا توضیح داده شد وجود دارد – آنهایی که در نظر گرفته می شوند به اختلال خاص بستگی دارند. معمولاً به یک سری جلسات درمانی طولانی نیاز است که هر جلسه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. آنها ممکن است به صورت گروهی یا تک به تک انجام شوند.

رویکردهای درمانی مورد استفاده در گفتار درمانی عبارتند از:

  • تمرین های ادراک، به عنوان مثال برای تمایز بین صداها و هجاهای فردی
  • تمرین هایی برای تولید صداهای خاص و بهبود روان گفتار
  • تمریناتی برای بهبود تنفس، بلع و صدا
  • با استفاده از چیزهایی مانند زبان اشاره، تابلوهای ارتباطی و گفتار به کمک رایانه به برقراری ارتباط کمک کنید
  • توصیه هایی برای افرادی که نیاز به گفتار درمانی دارند، والدین آنها و سایر اطرافیان

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی در خیابان نبرد – گفتاردرمانی خوب در افسریه – بهترین گفتاردرمانی جنوب شرق تهران – گفتاردرمانی اوتیسم در افسریه – گفتاردرمانی لکنت زبان در نبرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ