گفتاردرمانی در افسریه 

گفتار درمانی درمان مشکلات صحبت کردن، زبان و بلع است و توسط یک گفتاردرمانگر، که به آن آسیب شناس گفتار-زبان نیز می گویند، ارائه می شود. گفتار درمانی به استفاده صحیح از صدا و استفاده از عضلات برای ایجاد صداهای مناسب کمک می کند. به مردم کمک می کند زبان را بفهمند و خود را بیان کنند. گفتار درمانی همچنین می تواند به فرد کمک کند پس از سکته مغزی یا آسیب مغزی دوباره بلع را یاد بگیرد.

گفتار درمانی به مشکلات زیر کمک می کند:

 • مشکلات گفتاری. اینها مشکلاتی در ایجاد صدای مناسب، استفاده کامل از صدا و عدم زور زدن است.
 • مشکلات زبانی و ارتباطی اینها مشکلاتی در درک زبان، بیان افکار یا پاسخ در یک موقعیت اجتماعی هستند.
 • مشکلات بلع و تغذیه. اینها مشکلات استفاده از ماهیچه های دهان و گلو برای بلع هستند.

متخصصان ما در کلینیک گفتاردرمانی لبخند (گفتاردرمانی در افسریه) با دانش و تجربه بالا خدمات تخصصی گفتاردرمانی را با بالاترین کیفیت و براساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

قبل از انتخاب گفتار درمانی باید مواردی را در نظر بگیرید.

گفتار درمانی می تواند زمان زیادی را ببرد. زمانی که فرد هر روز به جلسات درمانی و تمرینات می رود، بهترین نتیجه را دارد. برای کودکانی که نیاز به گفتار درمانی دارند، والدین یا سرپرستان باید مطمئن شوند که کودکان می توانند در خانه و مدرسه تمرین کنند.

هزینه های گفتار درمانی می تواند نگران کننده باشد. گفتار درمانی ممکن است تحت پوشش بیمه درمانی نباشد، بسته به طرح بیمه شما و مشکلی که درمان می شود. قبل از شروع گفتار درمانی از پوشش بیمه ای مطلع شوید.

مزایای گفتاردرمانی در افسریه

ارتباطات به افراد اجازه می دهد تا نیازهای خود را بیان کنند، با دیگران ارتباط برقرار کنند و در کار یا مدرسه موفق شوند. گفتار درمانی این امکان را برای افرادی که مشکلات ارتباطی دارند میسر می کند. در زیر به برخی از مزایای گفتار درمانی اشاره شده است:

 • به افراد در انجام فعالیت های روزمره کمک می کند
 • به افراد اعتماد به نفس و موفقیت بیشتری در مدرسه و کار می دهد
 • به افرادی که نمی توانند صحبت کنند، توانایی برقراری ارتباط به روش های دیگر را می دهد
 • از آسیب یا استفاده بیش از حد از تارهای صوتی جلوگیری می کند یا جراحت را التیام می بخشد
 • به افرادی که دچار آسیب مغزی یا سکته مغزی شده اند کمک می کند تا بلع را یاد بگیرند

یک گفتاردرمانگر معمولاً هفته ای یک بار با بیمار ملاقات می کند. گفتار درمانگر ممکن است یکی از این درمان ها را انجام دهد:

 • روش های جدید تنفس و صحبت کردن را برای استفاده بهتر از صدا آموزش دهید
 • تمرینات استفاده از لب، زبان و سایر عضلات دهان و گلو را آموزش دهید
 • به یادگیری لغات جدید کمک کنید، به ویژه برای کودکان یا کسانی که به دلیل سکته مغزی یا آسیب مغزی زبان خود را از دست داده اند
 • به سازماندهی افکار یا بهبود حافظه کمک کنید
 • نحوه استفاده از ارتباطات تقویتی و جایگزین را آموزش دهید. اینها راه هایی برای برقراری ارتباط علاوه بر صحبت کردن هستند. برخی از مثال‌ها عبارتند از املای انگشت، ارتباط تصویری یا دستگاه‌های گفتاری.

با توجه به قرار گرفتن کلینیک توانبخشی لبخند در شرق تهران در منطقه پیروزی و نزدیکی به منطقه افسریه ، عزیزانی که نیازمند خدمات گفتاردرمانی در افسریه هستند می توانند به کلینیک گفتاردرمانی لبخند در پیروزی مراجعه کنند.

سایر عزیزانی که در مناطق شرق و جنوب شرق تهران زندگی می کنند از جمله : نیروهوایی ، میدان امام حسین ، میدان شهدا ، ۱۷ شهریور ، آهنگ ، محلاتی ، مسعودیه و … می توانند برای دریافت خدمات گفتاردرمانی در شرق تهران به کلینیک گفتاردرمانی لبخند مراجعه کنند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی در افسریه – گفتاردرمانی در شرق تهران – گفتاردرمانی در نیروهوایی – گفتاردرمانی شرق تهران – گفتاردرمانی لکنت زبان در پیروزیگفتاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ