گفتاردرمانی اختلال صوت موثرترین راهکار درمان این اختلال است که در کلینیک گفتاردرمانی لبخند ( گفتاردرمانی در شرق تهران ) به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

اختلال صوت به هرگونه اختلالی در سیستم تولید صدا که سبب ایجاد تغییر در صدای فرد شده و صوت را نامناسب ، نامفهوم و غیرطبیعی کند گفته می شود.

این عارضه با عدم تناسب کیفیت،  زیر و بم صدا و بلندی صدا متناسب با سن، جنسیت و … همراه است.

اختلالات صوت می‌تواند  به دلیل مشکلات فیزیولوژیکی و یا حتی مشکلاتی با منشا روحی و روانی رخ دهد و گفتاردرمانی اختلال صوت به عنوان موثرترین روش درمان این اختلال شناخته می شود.

متخصصان ما در مرکز گفتاردرمانی لبخند در شرق تهران از موثرترین و بروز ترین متدها برای درمان مشکلات مراجعه کنندگان محترم بهره می برند.

انواع اختلالات صوت

عضوی

این نوع اختلالات صوت در اثر تغییرات دستگاه تنفسی، حنجره یا مکانیسم مجاری صوتی رخ می دهند.

عملکردی

هنگامی که ساختار فیزیکی طبیعی است ، اختلالات صوتی به علت استفاده نادرست و ناکارآمد از مکانیسم صوتی ایجاد می شود. کیفیت صدا ممکن است تحت تاثیر عوامل استرس زای فیزیولوژیکی که سبب بروز اختلال تلفظ یا فقدان تلفظ همیشگی و ناهنجار می‌شود، قرار گرفته و دچار مشکل شوند.

ساختاری

در اثر تغییرات فیزیکی در مکانیسم صوتی (مانند تغییر در بافت های تارهای صوتی مانند ورم یا گره های صوتی، تغییرات ساختاری در حنجره به دلیل بالا رفتن سن) رخ می دهد.

نوروژنیک

در اثر مشکلاتی ناشی از سیستم عصبی مرکزی یا محیطی به حنجره که بر عملکرد مکانیسم صوتی (مانند لرزش صوتی، اختلال صوت (دیسفونی اسپاستیک) یا فلج تارهای صوتی) رخ می دهند.

گفتاردرمانی اختلال صوت

برای درمان انواع اختلالات صوتی ابتدا باید عامل زمینه ای شناسایی تا درمان بر اساس آن انجام بگیرد.

گفتاردرمانگر ابتدا اقدام به ارزیابی دقیق بیمار و شرایط وی کرده و عملکرد غیر طبیعی حنجره و دستگاه تنفس را بررسی کرده و بر اساس نتایج بدست آمده از تکنیک‌های مختلفی (مانند تمرینات صوتی، تکنیک‌ های آرام سازی، تکنیک‌های تنفس سریع آزاد و مدیریت تنفس درست) بهره می برد.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی اختلال صوت – درمان اختلال صوت – گفتاردرمانی در شرق تهران – گفتاردرمانی در پیروزی – گفتاردرمانی در نیروهوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ