کاردرمانی در نیروهوایی

کاردرمانی (OT) یک “رویکرد تمام فردی” را برای سلامت روانی و سلامت جسمی در نظر گرفته و افراد را قادر می سازد تا از پتانسیل کامل خود استفاده کنند.

کاردرمانی حمایت عملی را برای توانمندسازی افراد برای تسهیل بهبود و غلبه بر موانعی که مانع انجام فعالیتها (یا مشاغل) مهم برای آنها می شود ، ارائه می دهد. این حمایت باعث افزایش استقلال و رضایت افراد در همه جنبه های زندگی می شود.

“شغل” به عنوان یک اصطلاح به فعالیتهای عملی و هدفمندی اطلاق می شود که به افراد اجازه می دهد به طور مستقل زندگی کنند و حس هویت داشته باشند. این می تواند کارهای روزمره ضروری مانند مراقبت از خود ، کار یا اوقات فراغت باشد.

کاردرمانگران با بزرگسالان و کودکان در هر سنی با طیف گسترده ای از شرایط کار می کنند، بیشتر کسانی که به دلیل بیماری روانی ، اختلالات جسمی یا یادگیری دچار مشکل هستند. آنها می توانند در محیط های مختلف از جمله کلینیک های کاردرمانی خصوصی و دولتی ، بیمارستان ها ، مراکز دانشگاهی و … به فعالیت بپردازند.

کاردرمانگر چه کار می کند؟

نقش شغلی کاردرمانگر این است که به افراد در هر سنی کمک کند تا بر معلولیت های ناشی از بیماری ، افزایش سن یا تصادف غلبه کنند تا بتوانند کارهای روزانه یا مشاغل را انجام دهند.

یک کاردرمانگر همه نیازهای بیمار – جسمی ، روانی ، اجتماعی و محیطی را در نظر می گیرد. این حمایت می تواند با ایجاد حس جدیدی از هدف ، ایجاد افق های جدید و تغییر احساسات آنها نسبت به آینده ، تفاوت واقعی ایجاد کند.

مهارت های یک کاردرمانگر نقش های جدیدی را پدید می آورد ، مانند کار با پناهجویان یا پناهندگان ، کار در کنار پلیس یا خدمات آتش نشانی یا ارتباط با خدمات روانپزشکی.

کاردرمانگران همه نیازهای شما – جسمی ، روانی ، اجتماعی و محیطی را در نظر می گیرند. حمایت آنها می تواند با ایجاد حس دوباره ای از هدف ، افق های جدیدی را باز کرده و احساس شما را نسبت به آینده تغییر دهد.

توصیه های متخصص کاردرمانی به شما
  • فعالیت های خود را مدیریت کنید.
  • از پیش برنامه ریزی کنید.
  • وظایف خود را به مراحل کوچک تقسیم کنید و به خود زمان زیادی بدهید تا به جایی که باید برسید برسید و کارهای خود را به پایان برسانید.
  • به خودتان آرامش دهید و مرتباً استراحت کنید. اگر احساس خستگی ، تنگی نفس یا درد مزمن می کنید ، فعالیت های خود را در طول روز یا هفته گسترش دهید.
  • از فناوری استفاده کنید. خرید آنلاین را امتحان کنید یا از برنامه هایی استفاده کنید که به مدیریت سلامت یا محیط و رسانه های اجتماعی شما کمک می کند تا با دوستان و خانواده در ارتباط باشید.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در نیروهوایی – کاردرمانی کودکان – کاردرمانی در پیروزی – مرکز توانبخشی در پیروزی – کاردرمانی حسی – کاردرمانی سالمندان – کاردرمانی ذهنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ