کاردرمانی برای کودکان اوتیسم

وظیفه کاردرمانگر اطفال (OT) کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم در انجام بهتر کارهای دوران کودکی است. این بدان معناست که به کودکان کمک کنید بازی کنند، از خود مراقبت کنند و تا حد امکان در برنامه مدرسه خود شرکت کنند. مشاغل یا “شغل” کودکان را می توان به سه حوزه تقسیم کرد: بازی، مراقبت از خود، و یادگیری در مدرسه. کاردرمانگر ابتدا کودک را ارزیابی می‌کند تا سطح رشد او را تعیین کند و تعیین کند که آیا مسائل کودک مانع «یادگیری» مشاغل دوران کودکی می‌شود یا خیر.

کاردرمانی برای کودکان اوتیسم

مداخلات کاردرمانی کودک محور هستند و برای کمک به کودک در ایجاد نقاط قوت و بهبود مهارت ها در نقاط ضعف طراحی شده اند. اغلب یک جلسه با OT شبیه یک طرح بازی جذاب و پیچیده به نظر می رسد. 

  • مهارت‌های حرکتی ظریف (توسعه ماهیچه‌های کوچک مورد نیاز انگشتان برای برداشتن وسایل کوچک مانند Cheerios®)
  • یکپارچه سازی حرکتی بینایی (هماهنگی چشم دست، مانند برداشتن تکه های کوچک غذا از بشقاب و رساندن آن به دهان)
  • هماهنگی حرکتی درشت و ثبات وضعیتی (راه رفتن، ایستادن، دویدن، مهارت های بازی درشت)
  • شناخت و ادراک (تفکر و حل مسئله، مانند تلاش برای کشف چگونگی بیرون آوردن یک اسباب بازی از جعبه)
  • پردازش حسی (ادغام اطلاعاتی که از حواس مختلف دریافت می‌شود، مانند تنظیم پیاده‌روی خود از پیاده‌روی روی تخته تا شن‌ها و داخل آب در یک روز تابستانی در ساحل)
  • تغییرات محیطی ، تجهیزات تطبیقی و فناوری 

متخصص کاردرمانی برای کودکان اوتیسم

خدمات کاردرمانی در خانه، جامعه، مدرسه و یا در یک محیط کلینیک درمانی سرپایی و یا اینکه بصورت کاردرمانی آنلاین و از راه دور ارائه می شود.

به طور معمول، درمان شامل ترکیبی از فعالیت های بازی روی میز و روی زمین و همچنین فعالیت های خودیاری است. برای بسیاری از کودکان در طیف اوتیسم، درمان ممکن است یک جزء حسی داشته باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که بسته به نیازهای فرد و محل درمان، درمان می تواند از کودکی به کودک دیگر بسیار متفاوت به نظر برسد. در مورد کودکانی که در مدرسه کاردرمانی دریافت می کنند، درمان بر کمک به هر کودک برای مشارکت در برنامه آموزشی و فعالیت های مدرسه محور متمرکز خواهد بود. در یک محیط کلینیک کاردرمانی، درمان بر کمک به عملکرد کودک در خانه و جامعه متمرکز خواهد شد.

بهترین مرکز درمان اوتیسم در شرق تهران

متخصصان ما در مرکز توانبخشی لبخنند خدمات تخصصی توانبخشی اوتیسم همچون کاردرمانی اوتیسم ، گفتاردرمانی اوتیسم ، رفتاردرمانی اوتیسم و بازی درمانی برای اوتیسم را ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی برای کودکان اوتیسم – بهترین مرکز درمان اوتیسم – توانبخشی اوتیسم با کاردرمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ