کاربردهای نوروتراپی

اسکیزوفرنی: چندین مطالعه نشان داده اند که نوروتراپی می تواند به بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی کمک کند تا فعالیت مغز را در فرکانس های خاص تغییر دهند و توهمات شنوایی را در این بیماران کاهش دهند.

اعتیاد: مطالعات نشان داده اند که نوروتراپی می تواند به سیم کشی مجدد مسیرهای عصبی مرتبط با طیف وسیعی از اعتیادها، از جمله اعتیاد به کوکائین، اعتیاد به الکل و حتی اعتیاد به بازی های رایانه ای کمک کند.

اوتیسم: نوروتراپی در کاهش تعدادی از علائم ناراحت کننده در بیماران مبتلا به اوتیسم، از جمله اضطراب، بیش فعالی، مشکلات توجه و تکانشگری نویدبخش است.

کاربردهای نوروتراپی

صرع: مطالعات نشان داده اند که ارائه نوروفیدبک در فرکانس های خاص می تواند به کاهش میزان تشنج در بیماران مبتلا به صرع شدید و کنترل نشده کمک کند.

مدیریت درد: یکی از مهم ترین کاربردهای نوروتراپی کمک به مدیریت درد بخصوص دردهای مزمن است. محققان معتقدند که بیماران ممکن است بتوانند با یادگیری خودتنظیمی از طریق نوروتراپی، درد مزمن را کاهش دهند یا از بین ببرند.

اختلالات خوردن: نوروتراپی ممکن است بتواند به درمان اختلالات مغزی در اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی عصبی، پرخوری عصبی و اختلال پرخوری کمک کند. برخی از برنامه‌های درمان اختلال خوردن قبلاً از نوروفیدبک به عنوان بخشی از پروتکل درمانی خود استفاده می‌کنند.

حملات پانیک: نوروتراپی ممکن است با آموزش مغز برای توقف تولید بیش از حد امواج بتا به بیمارانی که از حملات پانیک رنج می برند کمک کند. برخی از پزشکان در حال حاضر نوروتراپی را به عنوان یک گزینه درمانی برای مبتلایان به حملات پانیک ارائه می کنند.

اختلال دوقطبی: مطالعات انجام شده نشان می دهند که نوروتراپی منجر به بهبود مهارت‌های شناختی در میان بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی می‌شود.

محققان همچنین در حال مطالعه امکان نوروتراپی به عنوان یک تقویت کننده عملکرد هستند. ورزشکاران، هنرمندان و جراحان به طور بالقوه می توانند عملکرد خود را از طریق نوروتراپی با سیم کشی مجدد فعالیت مغز برای تقلید از الگوهای امواج مغزی متخصصان بسیار پیشرفته در رشته خود، افزایش دهند.

 

کلمات مرتبط :

کاربردهای نوروتراپی – مرکز نوروفیدبک در شرق تهران – مرکز بیوفیدبک در شرق تهران – موارد کاربرد نوروتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ