درمان سندرم داون

هیچ درمانی برای سندرم داون وجود ندارد ، اما طیف گسترده ای از برنامه های حمایتی و آموزشی وجود دارد که می تواند به افراد مبتلا و خانواده آنها کمک کند.

درمانها بر اساس نیازهای جسمی و فکری هر فرد و همچنین نقاط قوت و محدودیتهای شخصی وی انجام می شود.

کودک مبتلا به سندرم داون به احتمال زیاد تحت مراقبت تیمی از متخصصان بهداشت ، از جمله پزشکان ، مربیان ویژه ، گفتاردرمان ، کاردرمانگر ، فیزیوتراپیست و مددکار اجتماعی قرار می گیرد. همه متخصصانی که با کودکان مبتلا به سندرم داون در ارتباط هستند باید تحریک و تشویق کنند.

افراد مبتلا به سندرم داون بیشتر از افرادی که سندرم داون ندارند در معرض خطر ابتلا به تعدادی از مشکلات و شرایط سلامتی هستند. بسیاری از این شرایط مرتبط ممکن است نیاز به مراقبت فوری بلافاصله پس از تولد ، درمان گاه به گاه در دوران کودکی و نوجوانی یا درمان های طولانی مدت در طول زندگی داشته باشند. به عنوان مثال ، نوزاد مبتلا به سندرم داون ممکن است چند روز پس از تولد به جراحی نیاز داشته باشد تا نقص قلبی را اصلاح کند. یا فرد مبتلا به سندرم داون ممکن است مشکلات گوارشی داشته باشد که نیاز به رژیم غذایی مادام العمر دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر ، از چه شرایط یا اختلالی معمولاً با آن مرتبط است ، دیدن کنید؟ بخش.

برنامه های موجود با مداخلات در دوران نوزادی شروع می شود. در این برنامه ها ، متخصصان کاردرمانی به فرزند شما کمک می کنند تا موارد زیر را بیاموزد:

  • مهارت های حسی
  • مهارتهای اجتماعی
  • مهارت های خودیاری
  • مهارت های حرکتی
  • توانایی های زبانی و شناختی

کودکان مبتلا به سندرم داون اغلب با نقاط عطف مرتبط با سن مواجه می شوند. با این حال ، آنها ممکن است آهسته تر از سایر کودکان یاد بگیرند.

تحقیقات نشان می دهد که مداخله زودهنگام نتایج را برای کودکان مبتلا به سندرم داون بهبود می بخشد. ۲،۳ این کمک می تواند مدت کوتاهی پس از تولد آغاز شود و اغلب تا رسیدن به سن ۳٫۴ سالگی ادامه می یابد. کاردرمانی و گفتاردرمانی بخش مهمی از برنامه درمان و توانبخشی کودکان سندرم داون هستند که در کلینیک توانبخشی لبخند در شرق تهران به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شوند.

 

کلمات مرتبط :

درمان سندرم داون – توانبخشی سندرم داون – کاردرمانی سندرم داون – گفتاردرمانی سندرم داون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ