درمان اختلال پردازش حسی

پزشکان نمی دانند چه چیزی باعث SPD می شود. آنها در حال بررسی پیوند ژنتیکی هستند ، به این معنی که می تواند در خانواده ها وجود داشته باشد. برخی پزشکان معتقدند ممکن است بین اوتیسم و ​​SPD ارتباطی وجود داشته باشد. این می تواند به این معنی باشد که بزرگسالان مبتلا به اوتیسم احتمالاً دارای فرزندانی هستند که SPD دارند. اما توجه به این نکته ضروری است که اکثر افرادی که SPD دارند اوتیسم ندارند.

اختلال پردازش حسی چگونه تشخیص داده می شود؟

ممکن است والدین تشخیص دهند که رفتار فرزندشان معمولی نیست. اما شاید بیشتر والدین دلیل آن را ندانند. از گفتگو درباره رفتار فرزند خود با پزشک خود نترسید. او ممکن است شما را به یک کاردرمانگر ارجاع دهد. این متخصصان می توانند فرزند شما را برای SPD ارزیابی کنند. او به احتمال زیاد تعامل فرزند شما را در شرایط خاص مشاهده خواهد کرد. درمانگر از کودک شما سوالاتی می پرسد. همه این موارد به تشخیص کمک می کند.

درمان اختلال پردازش حسی

درمان معمولاً از طریق کاردرمانی انجام می شود. تحقیقات نشان می دهد که شروع زودهنگام درمان برای درمان SPD کلیدی است. درمان می تواند به کودکان کمک کند یاد بگیرند که چگونه چالش های خود را مدیریت کنند.

جلسات درمانی توسط یک کاردرمانگر هدایت می شود. او به شما و فرزند شما کمک می کند تا نحوه مقابله با این اختلال را بیاموزید. جلسات بر اساس این است که آیا فرزند شما بیش از حد حساس است ، کم حساس است یا ترکیبی از هر دو است.

راهکارهای کاردرمانی اختلال پردازش حسی

درمان ادغام حسی (SI). این نوع درمان از فعالیتهای سرگرم کننده در محیط کنترل شده استفاده می کند. با درمانگر ، کودک شما محرک هایی را تجربه می کند بدون اینکه تحت فشار قرار گیرد. او می تواند مهارت های مقابله ای را برای مقابله با آن محرک ها توسعه دهد. از طریق این درمان ، این مهارت های مقابله ای می توانند به یک پاسخ منظم و روزمره به محرک ها تبدیل شوند.

رژیم حسی. در بسیاری از مواقع ، رژیم حسی مکمل سایر درمان های SPD است. رژیم حسی رژیم غذایی معمولی شما نیست. این لیستی از فعالیت های حسی برای خانه و مدرسه است. این فعالیتها به گونه ای طراحی شده اند که به کودک شما کمک می کند در طول روز متمرکز و منظم باشد. مانند SI ، رژیم غذایی حسی بر اساس نیازهای فرزند شما تنظیم می شود. رژیم غذایی حسی در مدرسه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • هر ساعت زمانی که کودک شما می تواند ۱۰ دقیقه پیاده روی کند.
  • دو بار در روز که کودک شما می تواند ۱۰ دقیقه تاب بخورد.
  • به هدفون های کلاس دسترسی داشته باشید تا کودک شما هنگام کار به موسیقی گوش دهد.
  • دسترسی به اسباب بازی های فیجت.
  • دسترسی به بند بانجی صندلی روی میز. این به کودک شما راهی می دهد که هنگام نشستن در کلاس درس پاهای خود را حرکت دهد.

کاردرمانی جسمی . همچنین ممکن است فرزند شما برای کمک به سایر علائم مربوط به SPD به این درمان نیاز داشته باشد. کاردرمانی می تواند به مهارت های حرکتی ظریف مانند دست خط و استفاده از قیچی کمک کند. همچنین می تواند به مهارت های حرکتی درشت مانند بالا رفتن از پله ها و پرتاب توپ کمک کند. کاردرمانی می تواند مهارت های روزمره مانند لباس پوشیدن و نحوه استفاده از ظروف را بهبود بخشد.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی حسی – کاردرمانی ذهنی کودکان – کاردرمانی در پیروزی – کاردرمانی در نیروهوایی – کاردرمانی خوب در شرق تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ