توانبخشی اوتیسم شامل خدمات کاردرمانی ، گفتاردرمانی و نوروتراپی می شود که با مراجعه به کلینیک توانبخشی لبخند در شرق تهران می توانید از آن ها بهره مند شوید.

اختلالات طیف اوتیسم (ASD) گروهی از اختلالات با اختلالات شایع در سه زمینه کلیدی – ارتباط ، تعامل اجتماعی و تفکر و بازی تخیلی است.

بر اساس تحقیقات انجام شده نوروتراپی در بیشتر موارد در بهبود طیف وسیعی از مشکلات اوتیسم موثر است.

نوروتراپی مغز را قادر می سازد تا الگوهای ناکارآمد موج مغزی کودک مبتلا به اوتیسم را خود تنظیم کند.

مداخلات توانبخشی اوتیسم ممکن است علائم را کاهش داده ، توانایی شناختی و مهارتهای زندگی روزمره را بهبود بخشیده و توانایی کودک را برای عملکرد و مشارکت در اجتماع به حداکثر برساند.

تفاوت در نحوه تاثیر ASD بر هر فرد به این معنی است که افراد مبتلا به اوتیسم دارای نقاط قوت و چالش های منحصر به فردی در ارتباطات اجتماعی ، رفتار و توانایی شناختی هستند. بنابراین ، برنامه های درمانی معمولاً چند رشته ای هستند ، ممکن است شامل مداخلات با واسطه والدین شوند و نیازهای فردی کودک را هدف قرار دهند.

استراتژی های مداخله رفتاری بر توسعه مهارت های ارتباط اجتماعی – به ویژه در سنین پایین که کودک به طور طبیعی این مهارت ها را کسب می کند و کاهش علایق محدود و رفتارهای تکراری و چالش برانگیز متمرکز شده است. برای برخی از کودکان ، کاردرمانی و گفتاردرمانی ، مانند آموزش مهارت های اجتماعی و دارو در کودکان بزرگتر ، ممکن است مفید باشد. بسته به سن ، نقاط قوت ، چالش ها و تفاوت های فردی ، بهترین درمان یا مداخله می تواند متفاوت باشد.

لازم بذکر است کودکان مبتلا به ASD می توانند مانند کودکان بدون ASD بیمار یا آسیب دیده شوند. معاینات منظم پزشکی و دندانپزشکی باید بخشی از برنامه درمانی کودک باشد. اغلب نمی توان تشخیص داد که آیا رفتار کودک با ASD مرتبط است یا ناشی از یک مشکل جداگانه است. به عنوان مثال ، ضربه زدن سر می تواند علامتی از ASD باشد یا می تواند نشانه ای از سردرد یا گوش درد در کودک باشد. در این موارد ، یک معاینه فیزیکی کامل مورد نیاز است. نظارت بر رشد سالم نه تنها به علائم مربوط به ASD ، بلکه به سلامت جسمی و روانی کودک نیز توجه دارد.

تحقیقات بیشتری برای ارزیابی مداخلات طراحی شده برای بهبود نتایج در بزرگسالی مورد نیاز است. علاوه بر این ، خدمات برای کمک به افراد مبتلا به ASD برای تکمیل تحصیل یا آموزش شغلی ، یافتن شغل ، مسکن و حمل و نقل مطمئن ، مراقبت از سلامتی آنها ، بهبود عملکرد روزانه و مشارکت هرچه بیشتر در جوامع خود بسیار مهم است.

 

کلمات مرتبط :

توانبخشی اوتیسم – مرکز کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی خوب در شرق تهران – کاردرمانی کودکان در پیروزی – کاردرمانی کودکان در نیروهوایی – کاردرمانی خوب در پیروزی – کاردرمانی در افسریه – نوروتراپی در شرق تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ