بهترین کاردرمانی شرق تهران خدمات تخصصی کاردرمانی برای کودکان و بزرگسالان را با بالاترین کیفیت توسط کادری مجرب و متعهد ارائه می دهد.

برنامه های کاردرمانی (OT) به افراد در هر سنی با مشکلات حسی، شناختی و فیزیکی کمک می کند. کاردرمانی می تواند به افراد در بازیابی استقلال در بسیاری از زمینه های زندگی کمک کند.

آیا در مورد فعالیت های روزانه فرزندتان در خانه، اجتماع یا مدرسه نگرانی دارید؟ آیا آنها با مشکلاتی روبرو هستند که اکثر کودکان در حال رشد معمولی با آن مواجه نیستند؟ اگر چنین باشد، یک کاردرمانگر می تواند به کودک شما کمک کند.

کاردرمانی (OT) درمانی است که هدف آن کمک به افراد برای بهبود مهارت های حرکتی، تعادل و هماهنگی است. کاردرمانی به کودکان و بزرگسالانی که در انجام کارهای روزمره مانند نوشتن یا لباس پوشیدن مشکل دارند، کمک می کند.

کاردرمانی اغلب برای کودکان مبتلا به اختلال هماهنگی رشدی (DCD) مورد نیاز است.

کاردرمانگران در انجام فعالیت های روزانه مانند غذا خوردن، لباس پوشیدن، رفتن به مدرسه و معاشرت به کودکان کمک می کنند.

اگر کودک شما مشکلات جسمی یا روانی، تاخیر در رشد یا ناتوانی های ذهنی را تجربه می کند، ممکن است یک کاردرمانگر بتواند کمک کند.

بهترین کاردرمانی شرق تهران

نیازهای هر کودک از طریق کاردرمانی کودکان برآورده می شود. درمانگران با ارزیابی نقاط قوت و ضعف شروع می کنند. سپس یک برنامه تمرینی و فعالیتی طراحی می کنند که بر مهارت های حرکتی که نیاز به بهبود دارند تمرکز دارد. به عنوان مثال، چیدن اشیا راهی برای بهبود مهارت های حرکتی ظریف است. از سوی دیگر، اجرای جک های جامپینگ می تواند توانایی های حرکتی درشت را توسعه دهد.

متخصصان کاردرمانی ممکن است روی فعالیت های روزانه مانند پوشیدن لباس با فردی که با برنامه ریزی حرکتی مشکل دارد کار کنند. آنها به افراد در یادگیری اولین گام ها و وظایف بعدی کمک می کنند.

اگر فرزند شما به دلیل مشکلات جسمی، روانی یا عاطفی، تأخیر رشدی یا نقص فکری در انجام وظایف معمولی مشکل دارد، ممکن است نیاز به مراجعه به کاردرمانگر داشته باشد.

درمانگران به افکار، احساسات، رفتار، پردازش حسی، تعاملات اجتماعی، بازی، مهارت‌های حرکتی درشت، و مهارت‌های حرکتی ظریف، از جمله موارد دیگر، نگاه می‌کنند.

متخصصان کاردرمانی ما در بهترین کاردرمانی شرق تهران روی نقاط قوت فرزند شما تمرکز می کنند و به شیوه ای خانواده محور کار می کنند. هنگام برخورد با فرزندتان، آنها نیازهای خاص خانواده شما را در نظر می گیرند.

آنها با افراد در هر سنی از جمله نوزادان نارس، کودکان خردسال، بزرگسالان میانسال و افراد مسن کار می کنند.

به عبارت دیگر، درمانگر نحوه انجام هر فعالیت یا وظیفه ای را بررسی می کند. OT در طول قرار اولیه شما نیازهای شما را بررسی خواهد کرد.

آنها در مرحله بعد با شما همکاری خواهند کرد تا یک طرح کاردرمانی برای فرزندانتان ایجاد کنند و اهدافی را ایجاد کنند که متناسب با نیازها، ناتوانی ها یا محدودیت های کودک شما باشد. کاردرمانگر شما می تواند به کودک شما یاد دهد که چگونه حرکات را تنظیم کند، مهارت های حرکتی و هماهنگی چشم و دست را توسعه دهد و فعالیت ها را به روش های جدید انجام دهد.

چه کسانی می توانند از کاردرمانی سود ببرند؟
OT می تواند به کودکان و نوجوانان با شرایط زیر کمک کند:

 • نقایص مادرزادی یا صدمات هنگام تولد
 • آسیبهای ناشی از سوختگی
 • سرطان
 • آسیب فاجعه بار مغز یا نخاع، مشکلات یادگیری
 • آرتریت روماتوئید در کودکان و نوجوانان
 • ناهنجاری های پردازش حسی
 • مشکلات رفتاری یا سلامت روان
 • تاخیر در توسعه
 • عوارض بعد از جراحی
 • سایر آسیب های ارتوپدی مانند شکستگی استخوان ها
 • قطع عضو تروماتیک در افراد مبتلا به اسپینا بیفیدا
 • صدمات دستی که شدید است
 • سکته مغزی ، مولتیپل اسکلروزیس، فلج مغزی و سایر بیماری های مزمن نمونه هایی از بیماری های مزمن هستند.

کلمات مرتبط :

بهترین کاردرمانی شرق تهران – کاردرمانی در پیروزی – کاردرمانی در نیروهوایی – کلینیک کاردرمانی کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره در واتس آپ